Kde beru inspiraci a nápady

Focení je pro mě velkým koníčkem, jelikož se ale fotografování stále vyvíjí a jsou zde stále nové postupy, nové přístroje, člověk by se měl stále vzdělávat a o tyto novinky se zajímat. V současné chvíli je pro mě velkým zdrojem YOUTUBE a podělím se s vámi o několik kanálů, které pravidelně sleduji a nabírám nové a nové znalosti. Všechny tyto kanály jsou v anglickém jazyce, což by pro nikoho neměl být problém. U každého kanálu bude uveden odkaz na osobní stránky, youtube kanál, případně twitter a facebook stránky. Seznam není setřízen podle žádného klíče, takže první není nejoblíbenější a poslední nejméně oblíbený.

Froknowsphoto vlastním jménem Jared Polin. Každý týden vydává tzv. RAW Talk, což je 1-1,5 hodinová debata o novinkách co se staly za uplynulý týden. Ty má na starosti jeho kolega Stephen. Dále jsou součástí RAW Talku rozhovory s lidmi z oboru fotografie. Kromě výš zmíněného RAW Talku ještě natáčí recenze zrcadlovek a objektivů. Dále je to 5 min Portrait, což je video točené přímo z focení, popisuje postupy a následný postproces. Dále jsou to QuickTips, tedy rychlé tipy ohledně focení a používání různého příslušenství. V neposlední řadě Rapid Fire Crituque, čoz je hodnocení fotografií, které mu zasílají lidé. Jen taková malá zajímavost, občas vezme na svoje natáčení svoji babičku, které je v současné chvíli 103 let.

Youtube     Twitter     Facebook     WWW

Eric Rossi nebo také The Guy With The Eye nahrává každý týden několik videí ohledně tipů a nápadů na focení. Jeho hlavní oblast je focení svateb a portrétů. Každy týden také hodnotí několik fotografií od ostatních uživatelů.

Youtube     Twitter     WWW

Phlearn je kanál a stránky, které jsou venovány spíše tutoriálům v Photoshpu. Nechybí samozřejmě tipy na focení, konkrétně portréty. Autorem je Aaron Nace.

Youtube     Twitter     Facebook     WWW

Gregory Cazillo je další z řady amerických fotografů. Co se mi podařilo dohledat, je to bývalý kolega Jareda, který spolupracoval na jeho stránkách Froknowsphoto.com, ale z nějakého důvodu se nepohodli a každý má svůj vlastní projekt. Gregory má pravidelný pondělní pořad Keep Shooting Monday. Ten je ve většině případů vysílám živě. Opět se zde mluví o novinkách,které se udály, recenze foto příslušenství a případně různé fotosoutěže na dané téma. 

Youtube     Twitter     Facebook     WWW

Serge Ramelli je francouzský fotograf žijící v Paříži. Jeho hlavní náplní videí jsou tutoriály v Adobe Photoshop a Lightroom. Ve většině případů se jedná o úpravu fotografií s tématinou krajiny a přírody.

Youtube     Twitter     Facebook     WWW

DigitalRev TV je skupina 3 lidí z Honkongu, konkrétně Kay W Lok C a  Alamby. Ve většině případů se jedná o videa recenzí nových zrcadlovek a objektivů. Celkem zajímavá je série Pro photographer with cheap camera, kdy světově známým fotografům dají ten nejlevnější, ve většině případů, dětský fotoaparát a musí ukázat, že i s ním se dá fotit. 

Youtube     Twitter     Facebook     WWW

Mike Browne ukazuje a vysvětluje veškeré postupy fotografování a práce s přístrojem jednoduchou formou, myslím že budou vhodné především začátečníky. 

Youtube     Facebook     WWW

Karl Taylor je profesionální fotograf zaměřující se hlavně na focení modelek, krajin a produktových fotografií.

Youtube     Facebook     WWW

Matt Granger dříve známý jako Nikon Guy ve svých videích prezentuje většinou tipy na focení portrétů, recenzuje nové přístroje a objektivy. Je také velkým cestovatelem, tak ho můžete potkat v různých koutech světa, kde pořádá tzv. Photowalky a workshopy.

Youtube     Twitter     Facebook     WWW

 

Příspěvek byl publikován v rubrice blog a jeho autorem je Petr Chlad. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.